Правила виконання самостійних завдань

Кожен студент має право на виконання індивідуальних завдань з метою отримання додаткових оцінок і покращення власних результатів з предмету.
Будь яке індивідуальне завдання може бути оцінене на максимальну кількість балів, втім для отримання високих балів необхідно виконати ряд умов. Для будь якого завдання обов'язковими є:

1. Акуратність виконання. Робота повинна бути виконана на належному рівні і відповідно відформатована.

2.  Завдання здаються у роздрукованому, або рукописному вигляді (себто на папері). Також студент обов'язково надає цифрову копію виконаного завдання (файл формату doc або odt для текстових завдань, ppt або odf для таблиць, pdf або jpg для довільної текстової чи то графічної роботи).
 Дозволяється здача тільки цифрової копії. Це не вплине на оцінку, але може відкласти перевірку. Тільки паперова версія здається лише у випадку виконання рукописної або мальованої вручну роботи.

3. Завдання повинні бути належним чином підписані. Обов'язковим є титульний лист, на якому вказано предмет з якого виконано завдання і тема до якої воно відноситься; курс, група і прізвище студента, прізвище викладача, що взяв завдання на перевірку.
Цифрові копії (файл) мають бути підписані у форматі день.місяць_група_прізвище. Це потрібно для полегшення індексації файлів в архіві виконаних завдань.

Приклад : файл з назвою 22.03_35ф12_Павленко.doc

Типи завдань.

1. Реферат.
Виконується тільки за дозволом і за темою наданою викладачем. Мінімальний об'єм 14 сторінок. Шрифт Times New Roman або Liberation Serif, полуторний інтервал, вирівнювання по ширині сторінки, поле з кожного боку - 2 см, відступ після заголовку відсутній. На останній сторінці - перелік літератури. Мінімальна кількість джерел (друкованих видань) - 5 шт. Інтернет сайти в якості джерела не приймаються.
До реферату обовязково повинен бути підготовлений стислий переказ змісту реферату (1-2 ст або максимум 5 хвилин розповіді) і 6 питань до реферату.
Увага! Переказ та питання подаються окремо і до загального об'єму не зараховуються.

Оцінювання реферату:
Реферат повинен відповідати поставленій темі і повно її розкривати. Студент має зробити доповідь з мінімальною опорою на текст, вільно оперувати викладеними фактами, відповідати на питання викладача і одногрупників.
Зданий пакет (цифрова копія, питання, роздрукована сторінка з стислим змістом-переказом) ідеально підготовленого реферату, без захисту його студентом максимально оцінюється у 7 балів.


2. Складання тестів, кросвордів, шарад і тп.
Завдання виконуються студентом за власним бажанням. Форму завдання студент обирає на власний розсуд,  однак він має дотримуватися простих правил логічності і послідовності. Тестові завдання складаються не менш як з 12 питань, у кросворді мають міститися також не менше 12 термінів що відносяться  до теми. Завдання виконується в рамках певної теми або за цілим розділом. Тестові завдання мають складатися з:


Трьох простих тестів з однією відповіддю і не менш як чотирма варіантами.
Приклад
Який з цих організмів не відноситься до багатоклітинних?
а) Качкодзьоб      в) Ламінарія
б) Вольвокс           г) Сорго


Трьох тестових завдань  з кількома або однією правильними відповідями і не менш як шістьма варіантами питань.
Приклад
Розходження гомологічних хромосом до різних полюсів клітини відбувається у...

а) анафазі 1 мейозу      г) профазі 2 мейозу
б) профазі 2 мейозу      д) не відбувається
в) профазі 1 мейозу      є) метафазі 1 мейозу


Одне чи кілька завдань з короткою відповіддю
Приклад
Формений елемент крові що відповідає за перенесення кисню називається...
Для відповіді достатньо написати - еритроцит


Одне чи кілька тестових завдань з пропусками
Приклад
Для багатоклітинних організмів характерним є обмін ________ , енергії та інформації, який здійснюється на рівні цілісного організму.
Для відповіді достатньо написати - речовин


Одне чи кілька завдань на відповідність. Мають дві колонки, у яких частини матеріалу позначено буквами і цифрами. Треба співвіднести цей матеріал і поряд з буквою записати цифру (декілька рядків із цифрами зайві)
Приклад
Установіть відповідність між зазначеними компонентами та відсотками від маси тіла людини, які вони становлять:
1 29,2 %;
2 5,8 %;
3 65 %.
А вода;
Б органічні речовини;
В мінеральні солі.

Два запитання з розгорнутою відповіддю
Приклад
Яке значення можуть мати стовбурові клітини для лікування хво­роб, пов'язаних із незворотним пошкодженням тканин?



Оцінювання завдання:
Запитання повинні відповідати поставленій темі і повно її розкривати. Студент має орієнтуватися в темі і знати відповіді на складені ним самим питання.
Зданий пакет (цифрова копія завдання,  окрема сторінка з розв'язаннями і відповідями ) , без захисту його студентом оцінюється у 8 балів. Виконане завдання з складання тестів дозволяє отримати додаткові два бали до відповіді біля дошки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Тут ви можете як прокоментувати прочитане, так і написати особисто до викладача. Усі повідомлення публікуються тільки після проходження перевірки.